Четвер, Січень 19, 2017 - 20:52

У 15 «няньок» + одна велика «нянька», офіційна, – місто без …захисту

Призначена міським головою 24-а позачергова сесія міськради на ранок 19 січня, коли багато  хто раз на рік грає роль запеклого моржа, народила чимало іронії. Мовляв, таким чином Ігор Васильович намагається вберегти депутатів від  ризикованого ставлення до свого здоров’я. Хоч і кажуть, що навіть раз на рік на три секунди окунутися в крижану воду – нічого страшного немає, та береженого і Бог береже.  Бо  захворіють ще, а хто ж рухатиме наше місто вперед. Один Ігор Васильович не вдужає, хоч і старається.

Правда, у декого з присутніх на сесії все ж закрався сумнів – а чи не скупався сам мер, домашня ванна тут не мається на увазі,  до цього. Бо враження таке, що щось ніби трішки скувало адекватне сприйняття деяких речей. Зовсім легенько. Якось все ж дивно, що Ігор Васильович скоромовкою (але ж чітко як!) привітав колег  та присутніх у залі з Водохрещею, і в той же час навіть двома словами, або хай і одним, не обмовився з приводу входження до складу міськради двох свіженьких депутатів.  А також вчасно не представив людину, котра несподівано сіла в президію  ліворуч від міського голови. І тільки зауваження депутат Андрієвського – а хто ж все таки ви, містер інкогніто,  – ІВС вибачився та  оголосив присутнім, що  до Броварів на сесію прибув депутат Київської облради Олексій Дорошенко.

Правда, мало хто зрозумів мету його прибуття на сесію міськради, бо пан Дорошенко мовчав і мовчав би, здається,  зовсім. Але йому довелося  пар з вуст випустить, до нього звернулися за роз’ясненням, як  до депутата облради, коли розглядалося питання повернення коштів, ніби неправомірно виділених на житло учаснику АТО.

Можливо, пан Дорошенко приїхав підтримати   перший робочий день в якості депутата міськради  свою колегу по партії «Самопоміч» Людмилу Кулінич. Про це тільки  можна здогадуватися, сам представник старшої «самопомочі»  вважав за доцільне карти не розкривати.

Людмила Кулінич увійшла замість вибулого за власною ініціативою Андрія Василенка. Другим «іменинником» став сьогодні Сергій Іллюхін.  За ним у сесійній залі закріплено місце колеги по «Демальянску» Аліни Дяченко, яка поїхала на працю до Вінниці, тепер там утверджує демократичні принципи,  і згідно з написаною заявою позбулася мандата депутата Броварської міськради.

Депутати швидко і одноголосно пройшли блок  процедурних питань, яким  ухвалено рішення, що Людмила Кулінич боротиметься за справедливість у земельних питаннях. А саме в цій комісії працював пан Василенко.  Сергій Іллюхін теж боротиметься. В тім числі і за ефективне використання фінансових коштів у Броварах, замінивши Аліну Дяченку у бюджетній комісії.

Отже, вакантні місця заповнені, і сесія рушила далі. Упевнено і  досить швидко йшли  депутати по порядку денному. Вперше спіткнулися, коли дійшли до затвердження «Комплексної програми із забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку у місті Бровари на 2017 рік».

Так, кого ж все ж доставляти до поліції чи до штабу громадського формування: хто проявив злісну непокору чи виявив злісну непокору?

Першу порцію критики висловив депутат Володимир Опалько, назвавши програму сирою . «Прописані  не заходи,  а якісь інструкції. Треба кваліфіковано підходити до написання програми…», - сказав він.

Справді так. Ось, наприклад, що записано у заходах цього документа, на реалізацію якого, до речі, виділяються у 2017 році з міської казни 1 мільйон  411 тисяч гривень: «Спільно з працівниками органів внутрішніх справ затримувати і доставляти до органу внутрішніх справ, штабу громадського формування …осіб, які виявили злісну непокору  законним вимогам … і не виконують вимог щодо припинення адміністративного порушення». Ну якщо ви уважно вчитаєтесь  ще раз в цей «залізобетон», то і у вас, як і у автора, виникне цілком логічне запитання: так кого ж все-таки доставляти до відділку поліції чи штабу громадського формування – того, хто виявив порушення (а саме так написано у програмі) чи того, хто проявив злісну непокору?

Важко не погодитися з паном Опальком, що часом заходи програми схожі не на заходи, а на службову  інструкцію.  Та й писати, що заходами програми є патрулювання вулиць, виглядає дещо комічним. Це однаково, що лікарю записати,що він має лікувати пацієнтів, а водію, що він має сісти за кермо і везти пасажирів. Для чого ж  тоді ухвалюється ця програма  з понад мільйонними витратами, якщо члени громадського формування  (ЧГФ) не патрулюватимуть? Що ж вони тоді робитимуть?

Програма, до речі, стосується діяльності двох  ГФ, а в місті – увага! – зареєстровано 15 громадських формувань з охорони громадського порядку.  Якщо навіть в кожній з них нараховується по 10 чоловік, вже 150. Додамо до цього цілий відділок поліції. Тобто, у плані захисту безпеки броварців все мало б бути у повному «шоколаді».  Правда, ні запаху, ні смаку шоколаду жителі славних Броварів не відчувають.

У  броварців вже давно склалося враження, що місцева поліція працює під прикриттям, навіть під дуже сильним прикриттям. Ну як в густому тумані останніх днів. Вона не є помітною. Та хай би і так, але ж її присутність   є  в той же час і малорезультативною. Можливо, це суб’єктивна думка. Але об’єктивно наступне:  місто не відчуло, що у ньому стало жити безпечніше за умови реформованої  її головним керманичем Аваковим поліції та такої кількості ГФ. Скоріше, навпаки.

Маємо те, що маємо.  15 «няньок»  плюс  одна велика, тобто поліція, а правопорядок у  Броварах бажає бути кращим. Це якщо говорити дуже м’яко.

Комплексну програму, котра все ж має на меті покращити стан правопорядку у місті і яку розробляв, чи, буде точніше, писав (інтернет у міськраді, кажуть, працює нормально) пан Прикажчик, начальник відділу   з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами (друзі, це ще й не повна його назва), затвердили: «за» - 25 голосів, утримались – 6.

Чи покращиться ситуація в місті, в тім числі й від того, що фінансування цієї програми передбачає придбання двох автомобілів, утримання двох керівників, двох начальників штабів  та двох головних  бухгалтерів,  побачимо. Причому, осені, коли рахують – самі знаєте кого, не чекатимемо. Пан Прикажчик звітуватиметься вже 1 липня цього року. Залишається сподіватися, що його звіт не буде схожий на інформацію від поліції, чим поділився Ігор Сапожко, де вказано, скільки разів ЧГФ виходили патрулювати разом з поліцією, але відсутні дані – а що з того вийшло, кого виявили і куди доставили чи не доставили?

У Броварах полюбляють тягати …кота за хвіст

У плані покращення  (правда, невідомо коли)  громадської безпеки у Броварах   розглядалося 19 січня ще одне питання – «Про затвердження  Програми «Безпечне місто на 2017-2019 роки».  Серйозне, правда? Серйозне наскільки, що народило  ще одне порівняння – у Броварах полюбляють тягнути кота за хвіст.   

Ще 12 травня 2016 року  на світ броварський з’явилося розпорядження міського голови про створення робочої групи для розроблення програми відеоспостереження «Безпечне місто».  Влітку  у малому залі виконкому відбулася навіть презентація  різних систем відеоспостереження.

Не пройшло і …сім місяців, як Програму затвердили. Але мушу вас, броварці, заспокоїти – ще не скоро пильне око відеокамер спостерігатиме за вами і за гостями міста, допомагаючи ловити усіляких нехороших людей. У Броварах люблять робити все наскільки «грунтовно», що планують стовідсотково реалізувати цю програму у …2019 році, витративши на це понад 4 мільйони гривень.

Правильно, друзі, а куди ж поспішати? То хай «недолугі» Погреби вже  відео спостерігають і вже вдалося з допомогою цього поліції затримати квартирних крадіїв. То нехай  селище  міського типу Калинівка (Васильківський район) має вже 24  камери, які працюють кілька  років.  У Броварах користуються ще одним правилом, напевно, - хто поспішить, той всю Україну насмішить. От і - повагом-повагом, я би сказав – великим повагом. Тому важко вам сказати, дорогі броварці, чи навіть цього року   почнеться  реальне встановлення відеокамер. «Сумніваюся я однако», як казав один кіногерой.

Тим паче,  треба ще ж і  досвід вивчити Тернополя - як там працює система відеоспостереження. у керівників міськради є твердий намір  направити туди делегацію.   

Програму затвердили.  Під уважним оком відеокамер. Правда, ще не тих.

Взяла гору лінія міського голови. Вкотре…

… Найбільші ж дискусії на нинішній сесії викликало питання «Про визнання  результатів громадських слухань від 24 грудня 2016 року». Нагадаю,ця грандіозна подія відбулася у «Прометеї»  і  присвячувалася темі «Забудова земельної ділянки площею  1,8745 га по вул.Симоненка-Чорновола на умовах меморандуму або ініціювання розірвання договору її оренди».  Подія  широко висвітлювалася. На сесії депутат Володимир Опалько, Андрій Саук та представники громадськості загострили увагу на процедурних порушеннях, з якими пройшли громадські слухання, на використанні адмінресурсу тощо, і  звертались до депутатів не затверджувати результати громадських слухань.

«Демальянс» зробив відповідну заяву, де закликав не затверджувати результати слухань, зважаючи на численні  порушення, недотримання демократичних принципів його проведення.

 Протилежну позицію, якось так співпало, захищали прихильники лінії міського голови. Власне, вони її завжди підтримують. Ще наочніше цю, вже  сталу тенденцію,  показали результати поіменного голосування. Отже,  «За» визнання результатів громадських слухань проголосували наступні депутати: 

Тоцька, Чаюн, Бєльський, Чередник, Бабич, Сенько, Крилова, Андрієвський, Білокінь, Мельник, Темченко,  Семенов, Тютюнник, Лопатюк, Кочубей, Оксютенко, Скотніков, Дудко. Ну і, звичайно, сам Сапожко.

«Проти»: Саук, Іллюхін, Здоровець, Опалько.

«Утримались»: Негода, Кулінич, Бойко, Мутило, Шевчук.

Тож  результати громадських слухань БМР визнала – 22 голоси  "за" при мінімально необхідних  19.

… Загалом 24-а позачергова  сесія, яка пройшла менше ніж за дві години, розглянула 10 питань. З усіх прийнято позитивне рішення.

Анатолій  Гаркуша,

на фото депутати-новобранці Людмила Кулінич та Сергій Іллюхін