Понеділок, Вересень 26, 2016 - 22:28

Після 35 км дистанції у Ріо броварень Ігор Главан не зійшов з дистанції. Він втратив свідомість…

Тренування перед Ріо
З тренером Анатолієм Соломіним
  • Тренування перед Ріо
  • З тренером Анатолієм Соломіним

Ігор Главан вважався  одним з тих, на якого в олімпійському Ріо   Україна  розраховувала як на потенційного медаліста. Все, що сталося  у Бразилії,  тренер броварця, досвідчений  Анатолій Соломін та й сам легкоатлет розцінили майже   як трагедію.

Скупі інформаційні повідомлення зі столиці Олімпійських Ігор, звісно,не розкривали  всього  драматичного  сценарію, за яким розвивалися події. Несподівано  для спеціалістів вболівальників на дистанції 20 км український майстер зі спортивної ходьби, нещодавній призер чемпіонату світу у Римі у  фінішував …35.

Звісно, всі сподівалися на значно успішніший виступ  Ігоря Главани на надскладній, неймовірно тяжкій 50-кілометровій дистанції. Саме на ній українець виборов медаль світової першості у Рим.

  • На старті я йому сказав розпочати зі страховкою, - каже тренер, - тобто,   триматися  за групою лідерів, у другій групі спортсменів. Спочатку все йшло нормально. Але вже трохи згодом я зрозумів – щось не те.  Рухи Ігоря не наповненими, вони не демонстрували  потенціал.  Спеціаліст це бачить. А  тут ще й сонце спекотне вийшло. І після 35 км сталася велика прикрість.

Знов-таки  - досить сухе повідомлення електронних ЗМІ: Ігор  Главан …зійшов з дистанції. Але за цією фразою сховалося зовсім інше.  Ігор  несподівано впав і …втратив свідомість. 37 хвилин, як кажуть у таких випадках, спортсмен був у «відключці». Він не пам’ятає про ці хвилини нічого. Доп ому Главані надавали у  кареті швидкої допомоги.

  • Можна говорити, що стався тепловий удар, - ділиться думками Анатолій Васильович.  – Але я думаю про іншу причину. 38 років тому щось подібне сталося зі мною. Попереджали про це такі маститі ходоки як Анатолій Голубничий. От він саме й говорив, що на високогір’ї  важливо трішки не дотренуватися, аніж перетренуватися. Це дуже тонка грань, але вона є.

Нагадаємо, що один з етапів передолімпійської підготовки Ігор Главан пройшов у Туреччині на висоті 2000 метрів. Тренувальний збір, на думку тренера й самого спортсмена, пройшов успішно. Не менш успішний був і заключний акорд підготовки  напередодні відльоту до Ріо  у Кончі-Заспі. Ігор Главан показував дуже пристойні і дуже обнадійливі результати на тренуваннях.

  • У тому, що сталося вже на олімпійських доріжках, є і  моя вина, - каже Анатолій Соломін. – Ось ту грань, котру багато років переступив і я,  ми з Ігорем напевно теж перейшли.  Висока ймовірність  того, що треба говорити про перенавантаження на високогір’ї. І  вже в Бразилії організм поставив захист перенавантаженням. А саме це спортсмен відчуває особливо  на 50-кіломентровій дистанції. І вже ніяка сила волі не допоможе, коли організм просто відмовляється працювати.

Те, що у  Ігоря Главана сила волі, характер  присутні, ніяких сумнівів бути не може. Зрозуміло, що він переживав. Бо надто багато було покладено сил – моральних та фізичних,  аби добре підготуватися до найважливіших стартів для спортсмена,  чим і є Олімпійські ігри. Сам Ігор ту трагедію, що трапилося з ним, пов’язує ще й з недостатньою акліматизацією.  Він каже, що буквально на другий-третій день  перебування в Ріо, він відчув, що з організмом діється щось не те. Той випадок, коли він фактично перестає слухатися. І саме на третій день він вийшов на першу дистанцію.

  • Розумієте, мої головні суперники приїхали до Бразилії набагато раніше за мене, - каже Ігор. Вони вивчали роботу свого організму в цих кліматичних умовах напередодні старту Олімпіади, проводили там тренувальні збори за рік до того. Ми ж цього не робили, хоча й планувалося. Не можу сказати, чому  тренувальна поїздка не відбулася.

…Ми говорили зі спортсменом після закінчення чергового ранкового тренування, яке проходило  у броварському парку «Перемога». Ігор вважає, що   перемоги у нього попереду. Ніяких навіть найменших припущень не було у нього про закінчення  спортивної кар’єри.  Можливо, як вважає тренер Анатолій Соломін,  певний час варто утримуватися від 50-кілометрової дистанції.

  • Я вважаю,  - ділиться Ігор. – ,що  перебуваю  у тому віці, коли для нашого виду спорту  наступає період розквіту.  Я відчуваю свій потенціал. Тож  націлений і далі виступати. А невдалі старти  бувають у кожного спортсмена.

Вони з тренером вже перегорнули мінусову для них сторінку, пов’язану з Олімпіадою, зробили аналіз, висновки, і рухаються далі. У Главана нині  знову дворазові на день тренування. Так він  готувався  до міжнародного турніру у Китаї. 26 вересня  Ігорю  Главану виповнилося 26 років. Великі  старти у нього ще попереду.

Анатолій Черкаський