Четвер, Вересень 15, 2016 - 14:42

На Броварщині вже вчетверте пройшов міжнародний дитячий тенісний турнір «Joma Cup Open»

На Броварщині вчетверте пройшов міжнародний дитячий тенісний турнір «Joma Cup Open»

  • Тут  на перше місце ставлять дітей. І це найголовніше. Тобто, намагаються не просто турнір  провести, а щоб він запам’ятався хлопчикам та дівчаткам, - говорить Олександр Давидов з Ізмаїла. – Ми з моєю донькою Дашею вже не вперше беремо участь у дитячих тенісних турнірах, і тільки тут організація на дуже високому рівні, тільки тут саме дитина в центрі уваги. Починаючи від красивого урочистого відкриття змагання до церемонії нагородження.  Хоч ми й не дотягнули до призового місця, але залишились дуже задоволеними  приїздом і перебуванням  під Броварами.

У кінці серпня Тенісна Академія сестер Бондаренко, яка розташована у Красилівці Броварського району,  провела  вже четвертий турнір  «Joma Cup Open».  У ньому беруть участь  юні майстри великої ракетки  9 років і молодші. Перший такий турнір відбувся  у травні. Тепер вже четвертий.  Діти з’їжджаються  до Красилівки змагатися щомісяця. Останній цього року «Joma Cup Open»  організатори, а це команда Тенісної Академії сестер Бондаренко, планує провести у грудні, до Дня Святого Миколая.

Турнір викликав неабиякий інтерес, адже для дітей в Україні змагань проводиться загалом дуже небагато. Вже на перший «Joma Cup Open»  заявилися 57 учасників. Географія  широка. З першого разу турнір набув  статус міжнародного, адже на красилівські корти приїхали діти з Білорусі, Ізраїля.

Щоразу кількість учасників збільшується. На четвертий турнір прибули  63 юні спортсмени.  З різних міст і сіл України, і знов-таки – з Білорусі  та Ізраїля. Київщина була представлена  майбутніми українськими зірками великого тенісу з Броварів, Бучі, Борисполя, Ірпеня, Переяслав-Хмельницького, Красилівки та Києва.

  • Ми із задоволенням підтримуємо цей дитячий турнір, - ділиться враженнями представник генерального спонсора Сергій Арбузов. – Я відзначив би, що стараннями організаторів він стає помітним явищем  на карті дитячого спорту України. Постійно зростає кількість учасників. Зростає інтерес до нього і спонсорів. Бачимо, що збільшилася кількість тих, хто готовий підтримати дитячий теніс.

Від турніру до турніру збільшується кількість  людей, різних структур, котрі підтримують турнір для  юних тенісистів у Красилівці. Зокрема, цього разу гарні подарунки хлопчикам та дівчаткам напередодні  1 вересня зробив  «Даринок».  Спонсором виступив  також  красилівський «Сільмаркет».

  • По-перше, дуже красивий вид спорту – великий теніс, -  каже Алла Матвієнко, депутат Броварської райради, власниця «Сільмаркету». – по-друге, як можна не підтримувати такий турнір, котрий  організований для  дітей. Тому ми без роздумів  долучилися до цієї благородної справи. І з великим задоволенням подивилися на поєдинки. А я вам скажу, що тут вже є на що подивитися. Я навіть не очікувала, що у такому ранньому віці хлопчики та дівчатка можуть показувати  такий гарний рівень гри. 

…Два дні на кортах Тенісної Академії присутні могли спостерігати  цікаві і напружені поєдинки, тут кипіли  зовсім не дитячі пристрасті, емоції часом зашкалювали.  Багато тенісних поєдинків були по-справжньому видовищними, що говорить  про досить серйозний рівень підготовки юних тенісистів. 

Вдалися також і обидва фінали. У дівчаток вже третю перемогу на турнірі  «Joma Cup Open» отримала Уляна Даценко з Херсона.  У вирішальному поєдинку вона переграла  харків’янку Аліну Шавшину.

У фіналі хлопчачого турніру зійшлися киянин Гліб Коваленко та ровенчанин Юрій Гойда. Додаткової інтриги поєдинку додавало те, що до цього Гліб перемагав  у цих змаганнях двічі, його суперник – один раз. У трьох сетах  перемогу здобув Юрій Гойда. У обох хлопчиків по дві перемоги, тож можна очікувати їх очного протистояння вже на наступному «Joma Cup Open».

  • Я скажу так: рівень, який демонструють учасники нашого турніру, досить пристойний  як для їхнього віку, - каже Наталя Ісакова-Бондаренко, головний суддя змагань. – Не можна не відзначити, наприклад, херсонську дівчинку Уляну Даценку. Вона має високу концентрацію, володіє всіма ударами. Тобто, у неї великий арсенал технічних дій. А ще – бойовий характер.  Та й у хлопчиків багато цікавих особистостей, які можуть вирости в майбутньому у хороших тенісистів. Той же Юрій Гойда із Рівного, інші. Але головне, щоб на цьому турнірі  діти отримували задоволення.

Дітям же тут, в Красилівці, на кортах Тенісної Академії, добре.  І сама організація, перебування тут, нагороди від спонсорів та інше. Тому й «Joma Cup Open» росте як кількісно, так і якісно. Юні спортсмени й справді  проводять тут час із великим задоволенням.

Анатолій Дніпровий

Переможці та призери

Дівчатка, 9 років та молодші

Переможці

1. Уляна Даценко (Херсон)

2. Аліна Шавшина  (Харків)

3. Соня Сокольвак (Бровари)

Хлопчики, 9 років і молодші

1. Юрій Гойда (Рівне)

2. Гліб Коваленко (Київ)

3. Роберт Апарін-Алауі (Київ).