Понеділок, Жовтень 10, 2016 - 12:37

Медичний проект у Баришівці: послуги наблизили до сільського населення

У всіх селах огляд починався з невеличкої прес-конференції. Говорить голова райради Володимир Гуменюк
Від Благодійного фонду "Розвиток села" - велосипед для кожного сільського медпрацівника
Головний лікар Баришівської райлікарні Галина Буняк
Яна Дністрянська, директор Благодійного фонду "Розвиток села"
 • У всіх селах огляд починався з невеличкої прес-конференції. Говорить голова райради Володимир Гуменюк
 • Від Благодійного фонду "Розвиток села" - велосипед для кожного сільського медпрацівника
 • Головний лікар Баришівської райлікарні Галина Буняк
 • Яна Дністрянська, директор Благодійного фонду "Розвиток села"
Понад 6 тисяч жителів Баришівського району були охоплені цього року медичними послугами у рамках проекту «Наближення медичної допомоги населенню району та діагностика інфекційних захворювань».

 Кожен з них, не виїжджаючи зі свого села, не витрачаючи час та кошти,  міг пройти  абсолютно безкоштовно комплексне обстеження.

 • Нас, як владу, не може не турбувати стан медицини на селі взагалі, і дуже непроста ситуація із захворюваннями на туберкульоз, - говорить  голова Баришівськой райради Володимир Гуменюк. – Вона в районі тривожна. Тому ми й  задумали цей проект, де головною метою було  не тільки виявити  групу ризику, а взагалі наблизити лікарські послуги до селян.

Проект визнано  вдалим. Відбувся він тому, що в одному місці та в один час зійшлися бажання, активність та можливість трьох структур, котрі уособлювали цілком конкретні люди.  Галина Буняк, нині головний лікар райлікарні, а на той час працювала  в Центрі первинної  медико-санітарної допомоги як ніхто інший  знає як стан надання медичних послуг на селі, так  і ставлення самих селян до обстеження, до піклування про своє здоров’я.

 • Першим кроком ми вирішили обрати найвіддаленіше від райцентру село і провести там по можливості комплексне обстеження, і подивитися як це вдасться. Це була Лехнівка, - каже вона.

На ініціативу позитивно відреагував  голова Баришівської районної ради Володимир Гуменюк, і став шукати можливості, як допомогти її реалізувати. У пошуках підтримки ініціативи звернувся до Благодійного фонду «Розвиток  села»  ТОВ "Баришівська зернова компанія".

 • Стан медицини на селі у нашій компанії  вважаємо найгострішою проблемою. Фактично виходить так, що сільське населення відрізане від можливості отримувати  нормальні медичні послуги, - ділиться Яна Дністрянська, директор Фонду. - Як соціально  відповідальна компанія,  ми надаємо постійно конкретну допомогу  для розвитку соціальної сфери на селі. Давно вже думали над реалізацією певного проекту саме в галузі сільської медицини, навіть прораховували варіант страхової медицини для пайовиків "Баришівської зернової компанії".  Тому ми одразу підтримали ініціативу пана Гуменюка та пані Буняк, і запропонували  розробити та реалізувати проект для шести сіл району.

У них протягом вересня працювала бригада спеціалістів Баришівської райлікарні – педіатр, акушер-гінеколога, дерматовенеролог, окуліст, сімейний лікар. Залучали пересувний цифровий флюорограф Київського обласного протитуберкульозного диспансеру. З комплексним медичним обстеження вони відвідали села Садове, Лехнівка, Корніївка, Яблуневе, Семенівка, Лук’янівка. Завдяки участі  у  проекті  Благодійного фонду «Розвиток  села»  медики були забезпечені усім необхідним, зокрема, витратними матеріалами. Загалом фінансове навантаження склало  більше 110 тисяч гривень. Мешканці цих сіл вперше отримали нагоду пройти комплексне обстеження.

До проекту одразу вирішили  залучати і працівників поліції. З їх допомогою обстежували  осіб, які належить до так званої групи соціально неблагополучних.  Крім того, забезпеченість транспортом дозволяла привозити на обстеження людей, котрі   до місця проведення огляду дібрати самостійно вже не могли. Вельми здивованими, наприклад,  були чотири жителі маленького села  Бакумівка. Вони виявили бажання пройти обстеження, але не могли  до цього уявити, що їх  автомобіль забере від домівок та відвезе назад. Знов-таки, безкоштовно.

 • Ми справді домоглися найголовнішого – наблизили медичні послуги до села, - каже Галина Буняк. –  Це дуже важливо, бо, на жаль, багато  людей, котрі фактично зовсім не слідкують за своїм здоров’ям.  І питання не тільки в бажанні. Питання все ж у віддаленості тієї ж райлікарні . Чимало було таких, хто не обстежувався по 10, 15, а то й більше років. Були такі жінки, котрі говорили: «Та ото як народжувала дитина в пологовому, так більше до лікарні і не зверталася. Хіба що за пігулками від тиску». Водночас у людей  зацікавленість стежити за своїм здоров’ям є.   Відрадно, що у гінеколога обстежувалися бабусі, яким вже 78-80 років.

Практичними результатами реалізації цього проекту стало занесення 15 осіб у групу ризику  щодо кардіологічних захворювань, виявлено двох осіб, хворих на туберкульоз, 10 осіб з пост туберкульозними змінами легень, двох з підозрою на новоутворення, у одного обстеженого виявлені множинні консолідовані переломи ребер, ще  у одного -  захворювання на сифіліс. 

 • Втіленням  цього задуму, - бере слово голова райради Володимир Гуменюк, -  ми домоглися того, що  багато  людей задумалися над профілактикою свого здоров’я, що в першу чергу кожен сам має піклуватися про себе. Суттєво, що ми вирішили залучити і поліцію, аби не залишити поза увагою категорію соціально неблагополучних. З іншого боку – влада, відповідальний бізнес мають постійно шукати можливість, як реально  забезпечити на селі  отримання якісних  медичних  послуг.  

Цей проект на Баришівщині закінчився. Але  робота не зупиняється.  Галина Буняк переконана, що за  подібним сценарієм  неодмінно  пройдуть медобстеження і жителі решти  сіл району, будуть реалізовані й інші  задуми в галузі охорони здоров’я.

 • Закінченням проекту ми аж ніяк не ставимо крапку. Та, власне, він і не закінчується. Раз на рік такі комплексні обстеження будемо проводити,  - каже Яна Дністрянська, керівник Фонду «Розвиток  села».

Фонд також на постійній основі забезпечує сільські  медамбулаторії  глюкометрами,  для потреб районної медицини придбав сучасний кардіограф, полегшив  життя сімейних лікарів на селі, закупивши для них  велосипеди. І робота в напрямку покращення медичного обслуговування людей на селі буде продовжуватися. 

Анатолій Дніпровий