Середа, Січень 11, 2017 - 11:57

До 30% - наскільки зросте вартість проїзду в маршрутках Броварського району

Принаймні, так прогнозується. За по передньою інформацією, подорожчання відбудеться з 21 січня. Остаточно все стане зрозуміло після  запланованої наради  в райдержадміністрації у п’ятницю, 13 січня.

Тим часом підвищення вартості проїзду в маршрутному транспорті  відбувається у всій Київській області. На попередньому рівні ціни тримаються  лише у Броварському районі, і, як нам вдалося з’ясувати, у наших сусідів – на Баришівщині. 

Перевізники мотивують своє рішення серйозною економічною ситуацією.  Тільки за останній час у середньому ціни на паливно-мастильні матеріали зросли  в середньому на 30%. Подорожчали  інші витратні матеріали, комунальні платежі, вартість електроенергії. Суттєвим фактором також стало зростання з 1 січня 2017 року  вдвічі – до 3200 гривень – мінімальної заробітної плати.

Як каже керівник автотранспортного підприємства «Пас-Брайт» Іван Пономаренко, котре здійснює до 50% перевезень у Броварському районі,  востаннє більш-менш суттєво ціни на проїзд у маршрутках піднімалися у лютому 2015 року. Тобто, два роки тому. Тоді літр дизельного палива коштував 11 гривень, зараз  у середньому – більше 21 гривні.

  • Ми не прихильники  подорожчання проїзду, розуміємо, що користуються маршрутками переважно ті, у кого немає великих доходів, - говорить Іван Петрович. – Тому, обговоривши ситуацію з іншими перевізниками на нараді у райдержадміністрації, ми прийшли до спільного рішення, що не піднімати ми не можемо, оскільки тільки  паливно-мастильні  матеріали  складають   до 70% від загальних витрат  підприємства.  Думаю, що у такій ситуації подорожчання вартості проїзду до 30% від нинішнього рівня є  помірним, і користувачі маршрутними автобусами з розумінням поставляться до цього вимушеного кроку.

Анатолій Дніпровий