Середа, Грудень 14, 2016 - 12:44

Дівчина з неймовірним голосом і світлою головою: «Жити без мрії – це, напевно, і не жити»

Це 14-річна Еліна Іващенко, яка днями, після феєричної перемоги у загальнонаціональному проекті «Голос діти 3», повернулася до більш звичного життя, після деякої паузи пішла до школи…

Звичайна броварська дев’ятикласниця, але із незвичайним , потужним, чистим голосом фактично в один вечір стала головною знаменитістю стотисячного міста.  Хоча багато хто  і, зрозуміло, не тільки у Броварах, почувши цей унікальний спів  на проекті раз, вдруге, при цьому щиро аплодуючи йому, вже мало сумнівався у перемозі  Еліни. Бо хто ж тоді, коли не вона? Бо хто ще так добре співає, що навіть Софія Ротару висловилася на її підтримку?

Життя дівчини після  тріумфу в проекті змінилося враз, воно у перший тиждень  оберталося я як в калейдоскопі. І з такою ж калейдоскопічною  швидкістю. З Еліною в один із днів ми спілкувалися по телефону, щойно вона завершила свій виступ  приміщенні Київської облдержадміністрації, де  на урочистостях до Дня самоврядування заспівала Гімн України та «За лісами, горами…». Каже, що приймали її дуже тепло. Подарували великий і красивий букет квітів та так уж велику і красиву м’яку іграшку – ведмедя.  У дівчинки ці дні – без перебільшення – розписано все практично по хвилинах.

У ніч після перемоги до рідних Броварів Еліна  потрапила лише о 5-ій ранку. Встигла поспати 40 хвилин, і вже поїхала на ранковий ефір каналу «1+1». Далі – радіо, спілкування з журналістами, запрошення заспівати в одному, іншому місці. Були привітання у Броварській міськраді, запрошення співати у якості гостя на фестивалях, участь у концертах під  час вручення премії «Вибір року» та студії «Квартал 95» тощо. І так всі останні дні.

Еліна Іващенко неодноразово в ході проекту говорила, що вона співає для своєї мами, яка їй подарувала такий голос.  Дівчинка у ранньому віці  стала сиротою. Мама померла, коли їй було лише два роки. Виховували її дідусь з бабусею, 77-річні Іван Олексійович та Олександра Степанівна.  Всі хто спостерігав за проектом «Голос діти» бачили цих стареньких людей, котрі не приховували сльози, сльози  щастя, гордості за свою онуку.

Дівчинка ходить до броварської школи №7. Окрім музики, любить займатися різним рукоділлям – вона вишиває, в’яже, шиє, готує. Також – пише вірші, музику. Наголошує, що поки частіше придумує вірші.

Зрозуміло, на першому місці – заняття музикою. Еліна вже сім років займається  у музичній школі. По класу вокалу, але опанувала також гру на фортеп’яно, рік грала й на акордеоні.  Але найбільше любить співати, що робить фактично з 3-річного віку.

Дівчина каже, що  вона й сама хотіла взяти участь у проекті, але підштовхнув клас. Тут наполягали – «Давай, давай! У тебе вийде! Ти ж класно співаєш!».  Еліна після цього задумалась та пішла радитись  з викладачем музики Ангеліною Абраменко, з  Олегом Здоровцем, котрий фактично у якості помічника, продюсера вже  допомагав дівчинці реалізовувати себе більше року. Обоє бачили для неї велику перспективу, котра у Еліни ґрунтується безумовно на таланті, а ще на надзвичайній наполегливості та цілеспрямованості.

За час проекту, а було це протягом півроку, Еліна багато пройшла. Це була велика, не по-дитячому велика праця, досить відчутна напруга, хвилювання. Емоції хлюпали часом через край.  Але сама вона більше говорить не про це. Для неї найвагоміший здобуток – робота і спілкування з Тіною Кароль.

Еліна йшла на конкурс і в неї не було визначеного рішення, кого вона обере собі у наставники, якщо вдало пройде перший відбір.

  • Рішення піти до Тіни я прийняла в останні секунди, - каже Еліна.  – У кожного тренера свої перевага. Але якось подумала, що Тіна може дати мені найбільше і як професіонал, і як просто жінка.

Цим рішенням Еліна Іващенко як би влучила в «десятку».  Каже, що взяла від   тренера надзвичайно багато:

  • Не кожен день доводиться працювати з такою людиною.  З нею дуже приємно  просто  спілкуватися. Вона не тільки гарні, потрібні настанови давала в плані вокалу, але й життєві. Тіна, наприклад, радила як спілкуватися з людьми, як себе вести в тих чи інших ситуаціях.  Вона мені завжди говорила, що ні в якому разі не треба задирати носик, а за будь-яких обставин  залишатися  сама собою, - додала Еліна.

Дівчинка каже, що їй надзвичайно легко працювалося з тренером. Ну а  результат співпраці вже відомий – яскрава і впевнена перемога у проекті. До речі, Еліна завдяки спонсорству радіостанції «Наше радіо» отримала право записати пісню та лунати в ефірі протягом трьох місяців. Пісня буде абсолютна нова, і напише її спеціально для Еліни Тіна Кароль.  

Починаючи від першої пісні у відборі – «За лісами, за горами», коли на її чарівний голос  повернулися всі  три тренери, дівчинка крок за кроком  завойовувала серця мільйонів.  Було потім чарівне виконання композиції Уітні Х’юстон «I have nothing», були мурашки по  тілу та сльози у багатьох на очах, коли  Еліна співала драматичну композицію Джамали «1944». І нарешті, складна  композиція  у суперфіналі  «Під облачком». З усім юна броварська співачка впоралася просто блискуче.

Еліна Іващенко упевнено говорить, що не хвилювалася перед виступом у суперфіналі. Бо була генеральна репетиція, багато прогонів. Боялася не підвести команду Тіни Кароль: «Ми із Сашею Подоляном ще раніше домовилися – хто б не дійшов до суперфіналу, зробити все, аби команда нашого тренера перемогла».  Тому й першим почуттям після того як Юрій Горбунов оголосив її переможницею, було відчуття того, що вона не підвела. Ні свого тренера, ні всю команду.

… Еліна вразила не тільки своїм божим даром – сильним і красивим голосом, а ще й володіння словом. У свої 14 вона чітко, ясно  і грамотно висловлюється, відповідає на будь-яке запитання. Наприклад , щодо своїх побажань:

  • Ніколи не слухати ту думку, котра може відвернути вас від обраного вами шляху до здійснення мрії. Бо тоді і мрія зникає. А це є найжахливішим.  Бо жити без мрії – це напевно не жити!

Одну свою мрію вона вже здійснила – перемогла у проекті «Голос діти 3». Далі – йти вперед  і вгору:

  • Мрію стати співачкою. А недавно у мене з’ явилася ще одна мрія. Я би хотіла спробувати свої сили як акторка, і знятися в якомусь телевізійному серіалі. І ще. Дуже хочеться допомагати дітям-сиротам…

Анатолій Гаркуша

Ангеліна Абраменко, викладач музики, працює з Еліною понад два роки, м.Бровари :

  • Еліна здобула цю неймовірну перемогу  завдяки дуже сильному бажанню. Вона йшла до цієї мети, не дивлячись ні на хворобу, ні на брак часу. Ми займалися з Еліною фактично цілодобово, я її супроводжувала протягом всього проекту постійно. Всі ми втомилися, і вона в першу чергу. Але це щаслива втома.

У Еліни талант, безумовно, є. Але його потрібно розвивати і направляти у потрібне русло. Вона це розуміє і готова до роботи. У першу чергу – продовжити музичну освіту. Тому ми будемо готуватися до Інституту  Глієра. У неї є всі задатки стати гарною, відомою співачкою. Власне, вона народжена для цього.

 

Олег Здоровець, продюсер, м.Бровари:

  • Я  допомогаю  Еліні Іващенко два роки. Як тільки побачив її, як тільки почув її спів, голос  – зрозумів, що вона – незвичайна дитина. Вона справжня, вона жива, вона має неабиякі вокальні здібності. А ще до цього – дуже наполеглива. І я ще тоді   сказав, що  дорога цієї дівчинки –  йти до вершин,до найвищих вершин  співочого  мистецтва.  Я твердо вірю в її велике майбутнє.