Середа, Листопад 9, 2016 - 11:28

Чотириразовий чемпіон України мріє про найвищу олімпійську нагороду

Ровесники йому заздрять. Заздрять і пишаються. Бо у свої 16 років хлопець, їхній земляк,   вже носить звання чотириразового чемпіона України з греко-римської боротьби у своєму віці. А ще ставав призером та переможцем   чималої кількості турнірів, котрі відбувалися у Санкт-Петербурзі, Польщі, Словаччини, Білорусі. Успіх прийшов до перспективного українського спортсмена також на килимі в Ірані, де він посів третє місце  на престижному Міжнародному турнірі.

Це є Мирослав Солов’ян з Баришівки.  Для його наставника, а ним є відомий в Україні спеціаліст Сергій Шинкарук, котрий на початку року відзначатиме десятиріччя своєї тренерської діяльності, саме цей юний борець є одним з найкращих вихованців.

А ще великі надії  подає 14-річний Єгор Букатий, він є діючим чемпіоном України, та Денис Яренко. Вже самі стали тренерами вихованці Сергія Олег Головненко та Юрій Шпак. До речі, вже в листопаді Єгор Букатий, ліцеїст Костопільського спортивного ліцею-інтернату, виступатиме в Тегерані на традиційному міжнародному турнірі.

…Мирослав Солов’ян займається боротьбою з 8-річного віку. Тренер запримітив його  серед ватаги хлопців, що грала у футбол. Одразу впала в око його рухливість, фізичні дані. Але за Мирослава довелося поборотися, бо конкуренція була з боку …футболу. Власне, від м’яча   Сергій Шинкарук і забрав майбутнього чемпіона України. Хлопець довго не міг вирішити, якому спорту віддати перевагу, і часто після футбольних баталій одразу біг у тренувальний зал займатися вже боротьбою, одягаючи борцівське трико на футбольну майку. «Завдяки любові до футболу, - ділиться  тренер, - хлопець  має ще один козир перед своїми опонентами. Крім  характеру, техніки, ще одна сильна сторона Мирослава – висока функціональна підготовка».

Мирослав  Солов’ян з простої баришівської родини, де мама одна виховує двох дітей. Він  мріє про нові успіхи, головним з яких є золота олімпійська нагорода.

Так-так,  юний спортсмен хоче зійти на  найвищу олімпійську вершину. Сергій Шинкарук вірить у свого вихованця.

  • Я переконаний, - каже тренер, - що він докладе до цього максимум зусиль, у  Мирослава великі перспективи. Дозволяє про це говорити його твердий характер, наполегливість, жага до боротьби та здорові амбіції.

Анатолій Дніпровий