Четвер, Жовтень 27, 2016 - 21:52

Чемпіону світу з Броварів 15, він відмінник та бажає опановувати міжнародну економіку

У болгарському Бургасі на чемпіонаті світу з ушу  таолу  збірна Україна завоювала чотири нагороди – три.  бронзи та одне золото. У змаганнях взяли участь представники 50 країн, всього – понад 800 спортсменів

Довга, 30-годинна дорога автобусом до Бургаса, де  у місцевому спорткомплексі «Младость», досить тісному для такої великої кількості спортсменів, найщасливішою у підсумку виявилася для 15-річного хлопця з Броварів Данила Князєва. Він виборов у програмі з мечем найвищу нагороду світової першості серед юніорів.

Юний український спортсмен у цьому виді безконтактного ушу випередив  20 конкурентів з різних країн. Головними суперниками    Данила були  майстри ушу з азійських країн,  та росіяни, де розвитку ушу приділяють велику увагу.

До речі, в історії українського ушу  Данило Князєв   став третім, хто здобув найвищу нагороду світової першості. До  нього такого видатного результату досягали Ганна Терещенко з Маріуполя – нині перший номер в дорослі збірній України, та ще один представник броварської школи  Дмитро Пасов.

  • Безпосередній тренер хлопця Андрій Коваль був оптимістичнішим за мене. Я був переконаний, що Данило опиниться на п’єдесталі пошани.  Він йшов  до цього. А що буде на найвищій сходинці, - то для мене була надзвичайна приємна, як ви розумієте, несподіванка, - каже Олег Чуканов, головний тренер збірної України, президент Української Федерації ушу. – Він справді виступив блискуче.

Данило Князєв йшов до цієї вершини наполегливо. Чотири роки назад, коли йому було лише 11 років, він вперше поїхав на світову першість у Макао, і там виборов призове місце. А до переможного Бургаса він вигравав в тім числі й чемпіонат Європи.

  • Його по праву можна назвати талановитим спортсменом. Особливо Данила відрізняє від інших просто блискучі фізичні дані. А ще він наполегливий та буквально закоханий в ушу, - продовжує розповідь Олег  Чуканов. – У Бургасі він виступив надзвичайно упевнено. Судді оцінюють правильність, чіткість виконання кожного елемента, оцінюють силу, швидкість пересування по майданчику, акробатизм, стрибкові дії. Словом, багато компонентів. Данило з  усім впорався.   Звісно, це і його заслуга, і тренера Андрія Коваля.

У безконтактному виді, яким є ушу таолу, важливий, насамперед,  характер, бо фактично спортсмен, намагаючись продемонструвати високий рівень підготовки,  бореться із собою. І якщо перемагає – приходить високий результат. Недарма тут домінують в першу чергу азіати. 

… Ушу як вид спорту шестирічному Данилові   порекомендували батьки. До речі, батько хлопця – Ігор Князєв – сам спортсмен,у  минулому – майстер спорту з гімнастики. Нині він у цій же броварській школі викладає спортсменам акробатику.

Батьки   не тільки яскраво  розповіли, а й  привели до залу та показали. Хлопчикові ушу одразу сподобалось. А особливо, як майстерно хлопці та дівчата володіли мечем. Навіть шурхіт меча   з першого разу припав йому до душі.

Дев’ять років Данило Князев біжить щовечора, крім неділі, до броварського спортивного комплексу «Світлотехніка», де й базується місцева Школа ушу, котра дала вже багатьох майстрів цього виду спорту. Кожне заняття триває   по дві години. Але Данило  від свого улюбленого заняття не втомлюється.

  • Мені подобається  почуття, які виникають під час занять, змагань. Справді, я отримую велике задоволення, коли шліфую свою програму. І уявляєш себе на арені, де ти фактично борешся сам із собою. А ще дуже люблю і поважаю свого тренера Андрія Коваля, це він положив в мене все для результату. - ділиться думками Данило.

Так, був час, коли переходив з молодшої дитячої групи в старшу, не все виходило, то певні сумніви були – продовжувати далі чи ні. Проте, ті хвилини швидко минули.

Напружені тренування не заважають десятикласнику  броварської гімназії   ім. С.Олійника  ні вчитися, ні займатися іншими справами. Данило зустрічається з друзями, любить читати. Та й навчається він добре. На сьогодні чемпіон світу ходить серед відмінників. А у майбутньому, окрім успіхів у спорті, бо свою майстерність він збирається шліфувати й надалі, бачить себе, скоріш за все, студентом Київського університету, хоче опановувати міжнародну економіку.

Батьки йому кажуть, що можливо спробував би навчатися за кордоном. Він заперечує, хоче тут. І головний аргумент – а як же він буде без ушу. Свою спортивну доріжку він лише починає долати. І попереду в чемпіона світу серед юніорів Данила Князєва ще дуже багато стартів. Судячи з його наполегливості, успішних стартів і ще більш успішних фінішів. Вони будуть, адже юному чемпіону світу лише 15.

Анатолій Дніпровий