Четвер, Грудень 15, 2016 - 22:47

Андрій Василенко написав заяву про складання повноважень депутата Броварської міськради

Свого роду сенсація сталася наприкінці сесії міськради 15 грудня, коли депутати дійшли до розгляду  заяви Аліни Дяченко (фракція «Демальянс») про складання депутатських повноважень. Заяву вона  написала   ще 25 жовтня 2015 року. Замість цілком логічного кроку  – задовольнити заяву, оскільки це рішення самої людини, оскільки вона переїхала в інше місто, працює і живе там і не може фізично виконувати депутатські обов’язки, деякі в сесійній залі  почали обговорювати – чому вона не сама подала заяву, а принесла її мама, чому вона не  з’явилася на сесію персонально, і взагалі, а найбільші гострослови почали вправлятися в іронічних жартах. Ніби відчуваючи фінал розгляду питання, Андрій Василенко, лідер фракції «Самопоміч», взяв слово і вже фінал його виступу був сенсаційно несподіваним.

Пан Андрій, який у  міській раді цього скликання був одним із найбільш зважених, знаючих і прогресивно налаштованих депутатів, налаштованих відстоювати інтереси громади та реформування життя міста зауважив, зокрема, що  не бачить сенсу далі перебувати у складі цього депутатського корпусу, де не цінуються люди і не цінується принциповість,  не цінується думка. Думаю, варто навести слова Андрія Василенка практично дослівно. (А для кращого розуміння, кого ж втрачає міськрада,  радимо ближче познайомитися з людиною, керівником, депутатом Андрієм Василенком,тут  - http://www.groza.org/news/andriy-vasylenko-malenki-kroky-pryvedut-nas-do-velykogo-rezultatu).

 Отже, виступ пана Андрія на сесії. Цілком можливо - останній:

  • Найголовніший ресурс громади, країни – люди. І якщо люди їдуть з міста, з держави, значить, щось не так у громаді, значить, щось не так у державі.  Я розумію вашу радість (звертаючись до депутатів промерської групи «Єдність» - авт.). Але я її не поділяю, бо вважаю це нерозумним.  …На жаль, в цьому театрі абсурду смакують  такі речі – виїхала людина з міста, давайте не приймати рішення, давайте ще познущаємося, давайте посміємося. Насправді ж зручно не підтримати, бо це одночасно позбавить фракцію ще одно депутата.

Але щоб не було інсинуацій по лінії Дяченко, я демонструю зареєстровану заяву про складання моїх депутатських повноважень. Я особисто підписував, особисто зареєстрував. Не мама.

Але це не має значення. Те, як ви цінуєте людей, воно видно. Особливо активні люди  на сьогодні не потрібні в цьому залі, їхня думка не дуже потрібна. На жаль, їх не так багато в цьому залі. І я не бачу сенсу свого перебування в цьому корпусі.

Пан Андрій додав, що у нього є чим займатися, та висловив думку, що буде корисним цій громаді на інших посадах.

Стосовно слів про театр абсурду, то він ніби у воду дивився. Депутати спочатку проголосували за задоволення заяви Аліни Дяченко. Була набрана мінімально потрібна кількість голосів за позитивне рішення – 19. Але…

Не хочеться говорити про головного режисера театру абсурду. Нині  провідну роль зіграв член  групи «Єдність», котра беззаперечно служить міському голові,  Володимир Оксютенко. Він з якихось причин запропонував проголосувати це питання ще раз. І  зовсім, здається, не дивно, що Ігор Сапожко  одразу ж задовольнив прохання депутата Оксютенка.

І після цього на табло – абсолютно інший результат. Тепер вже «за» - 18 голосів, що означало – рішення не прийнято. Тобто, заява Аліни Дяченко про  дострокове припинення депутатських повноважень не задоволена, фракція «Демальянсу» не отримала змогу ввести до складу міськради наступного за виборчим списком кандидата.  Власне,  саме такий розвиток подій і передбачив Андрій Василенко.

Друге голосування фактично вивело із себе Євгена Гредунова, який, сказавши, що залишатися в цьому залі просто не може, припинив свою роботу на сесії.

Але це був не останній цього дня несподіваний епізод. Згодом – як «Батьківщина», а головне за що виключила зі своїх лав депутата  міськради Вадима Мутила. І чому він з цього приводу абсолютно не засмучений

Далі буде…

Анатолій Дніпровий