Відкриття дитячого садочка від «Альянс Новобуду»: Ласкаво просимо, або Стороннім вхід заборонено

Анатолій Гаркуша

Керівництво «Альянс Новобуду» не пустило журналіста видання «Громадський захист Київщини»  на відкриття дитсадка «Казка»  по вулиці Симоненка

Сьогодні, 31 жовтня 2016 року, у Броварах славнозвісний забудовник  «Альянс Новобуд» відкрив зрештою дитячий садок, точніше передав його у комунальну власність. Його  обіцяли  відкрити ще до 1 вересня, потім до 1 жовтня. Але то таке. Не встигли – бо будівництво є будівництвом, всяке буває. Затримки, і таке інше. До речі, маленькі відвідувачі  закладу і після сьогоднішнього дня  за його вікном  ще довго  спостерігатимуть далеко не казкові картини – недобудовані висотки-монстри, та й безпосередньо територія навколо закладу ще не облаштована. То справді тимчасове. Сам же факт відкриття дошкільного закладу, попри те, що він, безумовно,кардинально не вирішує проблему місць в садках у Броварах, позитивний.

Проте, ви не побачите на нашому сайті фото, які б ілюстрували цю урочисту мить. Справа в тому, що «Альянс Новобуд», як організатор  церемонії відкриття,  тобто, урочистої передачі у власність міста, підійшов вибірково до запрошення журналістів.  Сьогодні ви побачите телесюжети на СТБ, здається на «плюсах»,  на інших телевізійних каналах. Бо це ж справді подія всеукраїнського масштабу – відкриття садочка у Броварах аж на 120 місць. Чи не так? Чи керівництво каналів  або програм послуговуються іншою мотивацією, направляючи телегрупу на такі події? Можна буде подивитися стилістику цих сюжетів, аби  зрозуміти.

Ви напевно неодмінно прочитаєте про «грандіозну» подію в газетах «Правдатут» та «Громадський ревізор».  І скрізь будуть виспівувати оду забудовнику, як великому благодійнику. Але ви не прочитаєте матеріал на цьому сайті,  бо я, як журналіст, якому Конституцією та законами України надано право бути присутнім та будь-яких публічних  заходах, не зміг потрапити на подію.

  • Вас не має в списках, - сказав охоронець, після того як, познайомившись з моїм посвідченням,  довго-довго вдивлявся у список запрошених, в тім числі й представників ЗМІ.  – Поставте машину ось там, а ми подзвонимо і дізнаємося. Вас у списку немає.

Розумію, мої аргументи, що вони цим самим порушують законодавство, перешкоджаючи виконанню моїх   журналістських обов’язків,  для них, власне, не є аргументами.  І все ж кажу. А у відповідь чую знайому пісню – «мы люди маленькие», «у нас є начальник», «от він прийде і розбереться»,  «у нас инструкция», ну і так далі.

Телефонні перемовини охоронців з кимось   тривали не п’ять обіцяних хвилин, а значно більше. Зрештою, з’являється вже  начальник охоронної служби. На моє прохання – представляється. Бо самому представитися – ні, їх так не вчили. Це – Олександр Авраменко, начальник охорони фірми «Конгрес». Безапеляційно говорить мені все те ж – у списку Вас, мовляв, немає, пустить не можемо, бо це ще й «частнаятерритория». Мої заперечення,  в тім числі й про те, що дитячий садок, який передається у комунальну власність,  аж ніяк не може  бути «частнойтерриторией»,   на пана охоронця  не діють, а мають сенс  лише в тому розрізі,  що він зателефонує ще комусь, і буде виясняти далі. По суті це звучить парадоксально, але так і є – виясняти, чи дозволить керівництво «Альянс Новобуду» журналісту, котрий показав посвідчення,   виконувати свої професійні обов’язки.

  • Сейчаспридетдевушка, и все вам скажет, - говорить мені пан Авраменко. – Подождите.

Ну що ж, все це вже триває хвилин з 15. Почекаю ще. Зрештою, приходить. Правда, не «девушка», а цілий  заступник директора «Альянс Новобуду» Віктор Волошинський  Нічого нового цей пан не сказав, а проспівав мені все ту ж пісню – мене немає в списку,  і так далі.  Що треба було заздалегідь, що компанія – о, увага! – запрошувала тих, кого хотіла бачити. І що треба  було раніше зателефонувати, і що  є якийсь порядок і так далі.

  • Ви розумієте, що саме зараз саме в цей час саме   Ви є порушником Конституції та законів України?  - кажу йому.

Питання залишилось риторичним, бо   Віктор Володимирович його  пропустив мимо вух. Бо справді – які там закони, яка в біса Конституція. Начхати  на все оптом, коли є конкретна команда «не пущать». Щоб не дай Бог не було когось зайвого. 

До речі, про «зателефонувати раніше». Цілком відповідально заявляю, що ніякого публічного оголошення на доступних журналістам джерелах про відкриття дитсадка не було. Принаймні на сайті Броварської міськради   інформацію  не  розміщували. Тож і зателефонувати було нікуди. Що підтверджує   вже зрозумілу істину – компанія «Альянс Новобуд» підійшла вибірково до запрошення на подію.  Що, само собою, викликає запитання щодо прозорості її діяльності.  До речі, як з’ясувалося, вибірково компанія підійшла не тільки у питанні запрошення представників ЗМІ, а навіть  і депутатського корпусу Броварської міськради. Одного  запросили, іншого  ні.
Крім того, констатую, що компанія «Альянс Новобуд»  в особі як начальника охорони  пана Авраменка, а  особливо в особі заступника директора Віктора Волошинського грубо порушила чинне законодавство України, перешкоджаючи журналістській діяльності.

Довідка безпосередньо для них, та й для інших, хто на власний розсуд намагається якось регламентувати роботу журналістів - - основні права журналістів в Україні закріплені Конституцією, Законах України  «Про друковані засоби масової інформації  (пресу) в Україні», «Про інформацію» тощо.  Ну і за навмисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів Кримінальний кодекс  України (ст.171) передбачає відповідальність у вигляді штрафу або арешт строком  до 6 місяців. Варто пам’ятати панам керівникам з «Альянс Новобуду».

Анатолій Гаркуша